Wrocław

Ahimsa

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Ahimsa to pochodzące z Sanskrytu słowo, oznaczające przede wszystkim niekrzywdzenie ludzi i zwierząt. Zgodnie z tą filozofią prowadzony jest wrocławski lokal o tej samej nazwie, specjalizujący się w kuchni wegańskiej, czyli niewykorzystującej produktów pochodzenia zwierzęcego.

Menu restauracji inspirowane jest kuchnią Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Wśród codziennie serwowanych dań znajdują się klasyczne bliskowschodnie smaki, jak hummus i falafel, ale także potrawy azjatyckie – warzywa z woka w stylu chińskim, jak również sushi. Na duży głód świetnie sprawdzają się duże talerze przysmaków – arabskie mezze z pastą z bakłażana zwaną baba ganoush i sałatką z kuskusem (tabbouleh) czy indyjskie thali, składające się z ryżu, pieczywa i pysznego ostrego sosu na bazie warzyw. Menu jest krótkie i codziennie ulega zmianom, dzięki czemu uwzględnia sezonowe składniki.

Ahimsa jest jednym z niewielu miejsc na mapie Wrocławia, gdzie obok pysznej roślinnej kuchni dla gości przygotowana jest bogata karta najwyższej jakości alkoholi – różnorakich piw rzemieślniczych i ekologicznych win. Położona nieopodal Rynku knajpka jest więc świetnym miejscem nie tylko na rodzinny obiad, ale także wieczorne spotkanie z przyjaciółmi. Na potrzeby większych imprez jest możliwość wynajęcia dolnej sali na max. 50 osób z cateringiem i nagłośnieniem.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://ahimsa.com.pl
Adres:
św. Antoniego 23
Telefon:
+48 71 344 55 22
Strona www:
Godziny otwarcia:
wtorek - środa: 12:00 - 22:00
czwartek - sobota: 12:00 - 00:00
niedziela: 13:00 - 22:00

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie