Warszawa

Centrum Nauki Kopernik

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Ten nowoczesny obiekt działa w swojej siedzibie nad Wisłą od listopada 2010 roku, a już odwiedziło go ponad 3 miliony osób!  To miejsce, gdzie można poczuć wszystkimi zmysłami i sprawdzić na własnej skórze naukowe prawdy i teorie. Tu na każdym kroku czeka na nas coś niezwykłego i zadziwiającego. Poczujmy się - choć przez chwilę – naukowcami, przeprowadzając swoje małe eksperymenty i doświadczenia. Tu każdy bez względu na wiek i stan umysłu znajdzie coś dla siebie. Centrum Nauki Kopernik pobudza do myślenia, zmusza do zmiany schematów i do poznawania świata z innej strony.

Planetarium – Niebo Kopernika

To magiczna przestrzeń, gdzie na sferycznym ekranie obejrzymy filmy w 2D i 3D. Otaczające nas piękno gwiazd skłania do przemyśleń nad potęgą nocnego nieba. Szczególnie widoczne jest to podczas pokazu „Czas komety” – interaktywnego show, podczas którego to widzowie decydują o tym, co chcą zobaczyć. Nocne niebo, gwiazdy i liczne konstelacje już nie będą tajemnicą.  

Wystawy

W Koperniku znajduje się sześć wystaw stałych, a także Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny, do których wstęp odbywa się w ramach biletu do Kopernika. Jeśli chcemy wszystko dokładnie obejrzeć i brać aktywny udział w zwiedzaniu, musimy zarezerwować sobie od 3 do 5 godzin. W tym czasie zapoznamy się z niecodziennymi aktorami – RoboThespianami, zostaniemy zelektryzowani  „Światem ruchu”, na własne oczy zobaczymy kule wypełnione zygzakami piorunów i usłyszymy wyładowania atmosferyczne.  

Laboratoria

Tutaj chemia, fizyka czy biologia nie są ani nudne ani trudne. Podczas laboratoriów pod okiem doświadczonych specjalistów samodzielnie można wykonać kilka doświadczeń. Skorzystajmy z okazji i spróbujmy zmierzyć, opisać i przede wszystkim zrozumieć jak to działa. Bez ocen i prac domowych pozwólmy nauczyć się czegoś więcej.    

Czym dojechać z centrum?

Autobusem:

105, 118, 127  (przystanek Biblioteka Uniwersytecka),

185 (przystanek Pomnik Syreny, przystanek w tunelu),

102, 162 (przystanek Pomnik Syreny, na żądanie).

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.kopernik.org.pl
Adres:
Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Telefon:
+48 22 596 41 00
Godziny otwarcia:
wtorek - piątek 09:00 - 18:00
sobota - niedziela 10:00 - 19:00
Ceny:
bilety 16-25 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie