Warszawa

Senses Restaurant

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca na celu wyróżnienie lokali gastronomicznych, które koniecznie trzeba odwiedzić. Dotychczas w Polsce tylko jedna restauracja mogła się pochwalić takim komplementem. W tym roku do grona docenionych Gwiazdką Michelin dołączyła kolejna – warszawski Senses (ang. Zmysły).

O wyjątkowości tego miejsca w dużej mierze decyduje postać szefa kuchni, Andrea Camastra. Nazywany częściej artystą niż kucharzem wirtuoz smaków nigdy nie przestaje szukać nowych kulinarnych doznań. W odkrywaniu kolejnych genialnych koncepcji pomaga mu mieszczące się obok kuchni laboratorium. To tam, przy użyciu maszyn, o których istnieniu większość z nas nie ma nawet pojęcia, Camastra tworzy rozwiązania dzięki którym po raz kolejny rzuci wszystkich na kolana.

Na szczególną uwagę zasługuje również sposób, w jaki Senses zaopatruje swoją kuchnię. Nie ma tu mowy o przypadkowych dostawach. Daniele, świniodziki, drób oraz wiele warzyw i owoców trafia na Bielańską z własnej, ekologicznej hodowli. Węgorze pochodzą z naszych mazurskich jezior, raki morskie z Portugalii, jeżowce z wód południowych Włoch, trufle z bajkowej Umbrii, a czekolada ze Szwajcarii. Każdy dzień rozpoczyna się od zrobienia masła i wypieku pieczywa. Codziennie wszystko jest świeże. Na podstawie składników kreowane jest następnie menu. To kolejna rzecz, która czyni Senses wyjątkowym miejscem na kulinarnej mapie Warszawy – karta dań jest zmienna, dostosowana do regionalnych, świeżych produktów, które trafiają na Bielańską z wielu zakątków świata.

Senses wyróżnia również dbałość o szczegóły – nawet talerze zaprojektowane zostały pod kątem poszczególnych dań. Restauracja zadbała również o znakomity wine pairing, zaś fachowa i taktowna obsługa od samego początku troszczy się o to, by klient czuł się wyjątkowo.

Spośród tych wszystkich zalet wyłania się jedna, najważniejsza dla każdej restauracji – wyborne jedzenie. Kulinarne eksperymenty zostają za drzwiami kuchni, a na talerze gości trafiają potrawy – przemyślane, idealne skomponowane, a przede wszystkim pyszne.

Nazwa restauracji jest nieprzypadkowa – zespół pracujący przy Bielańskiej 12 zadba o wszystkie Twoje zmysły. Ich specjały to dzieła, które wyglądają, pachną, a przede wszystkim smakują – i to nadzwyczajnie. Otrzymana niedawno Gwiazdka Michelin wydaje się być oczywistością, zaś po wizycie w Senses dojdziecie do wniosku, że to dopiero pierwsza!

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://sensesrestaurant.pl
Adres:
Bielańska 12
00-085 Warszawa
Telefon:
+48 22 331 96 97
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Sobota: 17:30 - 22:00

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie