Kraków

Muzeum Krakowa

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Muzeum Krakowa.

Muzeum zostało powołane do życia w 1899 roku i początkowa działało przy Archiwum Akt Dawnych.Do 1 marca 2019 r. funkcjonowało pod nazwą Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, obecnie Muzeum Krakowa.

Instytucja gromadzi miejskie pamiątki, dokumentuje i opisuje dzieje Krakowa. Celem muzeum jest popularyzacja wiedzy o Krakowie, jego historii, kulturze i zabytkach. Szanuje dziedzictwo miasta i nie zapomina o współczesności. Muzeum prowadzi szeroką działalność edukacyjną i promocyjną w obrębie historii Krakowa i okolic.

Posiada 19 oddziałów: Pałac Krzysztofory, Stara Synagoga, Apteka pod Orłem, Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Barbakan, Podziemia Rynku, Muzeum Teatralne, Muzeum Podgórza, Muzeum Nowej Huty, Podziemna Nowa Huta, Thesaurus Cracoviensis, Rydlówka, Kamienica Hipolitów, Dom Zwierzyniecki, Ulica Pomorska, Wieża Ratuszowa, Mury Obronne, KL Plaszow, Celestat.

W sklepach należących do muzeum w ofercie są wydawnictwa naukowe, przewodniki po oddziałach, czasopisma dla dzieci i dorosłych popularyzujące historię i współczesność Krakowa.

Szczegółowych informacji co i jak warto zwiedzić udziela Centrum Obsługi Zwiedzających ul.Rynek Główny 1   w godz. 10:00-19:00

. tel. +48 12 426 50 60             info@mhk.pl

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.muzeumkrakowa.pl
Adres:
31-011 Kraków
ul. Rynek Główny 35
Telefon:
12 426 50 60

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie