Kraków

Zen Sushi Bar & Japanese Resaturant

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Moda na sushi bary rozkwitła w polskich miastach dobre kilka lat temu i zdaje się, że wciąż nie minęła. Jednak przy takiej popularności lokali z japońską kuchnią restauracje muszą mocno podnosić poprzeczkę, żeby wybić się na tle konkurencji. Jedni stawiają na niskie ceny, czego efekty są krótkotrwałe, bo wiążą się z obniżeniem jakości jedzenia i obsługi. Inni łączą umiarkowanie wywindowane ceny z pysznym, oryginalnym menu. Do tej drugiej grupy należy z całą pewnością krakowski Zen Sushi Bar.

Chlubą lokalu jest oczywiście bogata oferta sushi przygotowanego na bieżąco z zawsze świeżych składników. Siedem tradycyjnych rodzajów sushi podawanych jest na kolorowych talerzykach, co ułatwia zorientowanie się w cenach i wybór składników. Dostępne są również atrakcyjne cenowo zestawy sushi i sashimi. W ofercie restauracji znajduje się także oferta dla wegetarian i wegan z zamiłowaniem do japońskiej kuchni - zarówno w zestawach, jak i pojedynczych talerzykach. Poza skomponowanymi już rodzajami sushi można oczywiście indywidualnie dobrać składniki. Oprócz oferty na miejscu, sushi i inne potrawy są także dostępne w formie take-away. Powyżej 150 złotych dowóz na terenie Krakowa jest bezpłatny.

Jednak sushi to tylko część rozbudowanego menu Zen Sushi Bar. Szeroka oferta przystawek, dań głównych, zup i deserów czyni tę restaurację ciekawszą alternatywą dla zwykłych sushi barów. Szefowie kuchni dbają o to, żeby potrawy powstawały według niebanalnych pomysłów - stąd wśród dań możemy zawsze znaleźć coś nowego do spróbowania. Jako przystawkę możemy zamówić kilka rodzajów mięs, ryb marynowanych w wódce lub sake, owoców morza, a także tofu czy gotowane strączki soi. Wszystko to doskonale przyprawione i podane w wysoce estetyczny sposób. To samo można powiedzieć o zupach i daniach głównych.

Szczególnie interesującym smakowo doświadczeniem jest spróbowanie nietypowych deserów. Lody z zielonej herbaty, imbiru czy bazylii, carpaccio owocowe czy w końcu wyjątkowy tort z belgijskiej czekolady podawany z gałką lodów imbirowych to z pewnością pozycje warte swojej ceny.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://zensushi.pl
Adres:
Św. Tomasza 29
Telefon:
+ 48 12 426 55 55
Strona www:
Godziny otwarcia:
codziennie od 12:00 do 24:00
Ceny:
10-300 PLN za danie

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie