Kraków

Hellada

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Nie ma w Krakowie zbyt wielu greckich restauracji, ale dwie tawerny Hellada rekompensują to mieszkańcom i turystom odwiedzającym Małopolskę.

Doskonale dopracowany wystrój obu lokali (ul. Królewska i ul. Limanowskiego) uzupełnia obszerne menu, pełne typowo greckich potraw, niejednemu koneserowi przypominających słoneczne wakacje na południu.

Co możemy zjeść w Helladzie? Warto spróbować wyważonych w smaku owoców morza, sałatek z prawdziwą grecką fetą i oliwkami, a także lekkich musów i past podawanych z pitą. Kiedy już zasmakujemy w przystawkach, możemy przejść do typowo greckich dań głównych. Dużą popularnością cieszą się tu bifteki, czyli kotlety z mięsa mielonego nadziewane fetą. Nie tylko miłośnicy greckiej kuchni pokochają także tutejsze szaszłyki wieprzowe, podawane z sosem tzatziki i pitą. Specjalnością lokalu są również dania z jagnięciny. Nie brakuje oczywiście dań wegetariańskich, na bazie wyjątkowo pysznych greckich serów.

Dania można zamówić z dowozem przez Internet, ale ze względu na przyjemny wystrój lokali warto zdecydować się na posiłek w restauracji. Grecka muzyka dobiegająca z głośników dopełnia wrażenia beztroskich, greckich wakacji.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://hellada.com.pl
Adres:
Królewska 55
Limanowskiego 1
Telefon:
Hellada Królewska: +48 12 637 20 86
Hellada Podgór
Strona www:
Godziny otwarcia:
12.00 - 24.00
Ceny:
5 - 42 PLN

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie