Kraków

Duży Pokój

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Wśród dziesiątek restauracji na krakowskim Kazimierzu Duży Pokój wyróżnia się bezpretensjonalnym, ciekawym wystrojem, bogatym menu, w którym nie braknie najważniejszych dań kuchni europejskiej i polskiej, a także znakomitym zespołem kucharzy o świeżym podejściu do kulinarnych klasyków.

Duże wrażenie robi wnętrze lokalu – niebanalne, upcyclingowe, nowoczesne i przytulne jednocześnie. Stare krzesła tapicerowane jeansem, wnętrze otoczone drewnianymi drzwiami malowanymi na biało, duże stoły – wszystko to nadaje restauracji klimat "dużego pokoju" w mieszkaniu z lat osiemdziesiątych. Sprawia to, że ma się tu wrażenie przytulności i bezpretensjonalności, a nawet domowego charakteru wnętrza.

Z drugiej strony, w menu nie brakuje eleganckich dań charakterystycznych dla kuchni europejskiej. Karta dań jest długa i zawiera w sobie potrawy z owoców morza, zupy, sałaty, włoskie makarony, dania mięsne i potrawy kuchni polskiej. Wbrew temu, co sugerowałoby wnętrze lokalu, wśród tych ostatnich nie znajdziemy klasyków w rodzaju kotleta schabowego czy gołąbków – Duży Pokój to kuchnia na światowym poziomie, a menu jest starannie wyselekcjonowanie. Dlatego możemy tu odkryć takie smaki polskiej kuchni, jak krem ze smażonych selerów z szyjkami rakowymi czy stek z jelenia z gryką. Pod żadnym pozorem nie brzmi to banalnie.

Duży Pokój to nowoczesna restauracja europejska wysokiej klasy, która może konkurować z najpopularniejszymi lokalami na Kazimierzu. Ci, którzy czują przesyt wytworną elegancją, chętnie skosztują wybornej międzynarodowej kuchni w tym nietypowym wnętrzu.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.duzypokoj.pl
Adres:
Izaaka 3
Telefon:
+ 48 12 341 49 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek: 09:00 - 23:00
piątek - niedziela: 09:00 - 00:00
Ceny:
11-54 PLN

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie