Warszawa

Folk Gospoda

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

W dzisiejszych, pełnych zmian czasach, niezwykle ważna staje się potrzeba powrotu do korzeni. Folk Gospoda to jedna z najstarszych warszawskich restauracji, której początki sięgają XVII wieku.

Ówczesny Grzybów (dziś część warszawskiej Woli) słynął z produkcji piwa i handlu. Przedstawiciele rożnych kultur spotykali się na okolicznych bazarach, a po pracy mogli skorzystać z uroków dawnej restauracji. Legenda głosi, że w tym właśnie lokalu opatrywał swoje rany generał Ksawery Branicki, po bijatyce z najsłynniejszym uwodzicielem tamtych czasów – Giacomo Casanovą. Tadeusz Kościuszko także zaszczycił swą obecnością gospodę, świętując swój awans na kapitana. Niestety podczas powstania listopadowego restauracja spłonęła.

W 2004 roku wróciła, nowa, odrestaurowana i pełna nowego życia. Lokal usytuowany w samym sercu stolicy, to miejsce pełne uroku, tradycji, słynące z polskiej kuchni i smaków dzieciństwa.

Tradycyjne dania, przyrządzane są według oryginalnych receptur, z najwyższej jakości składników. Wiele produktów wyrabianych jest na miejscu. W Gospodzie wypieka się własny chleb, ciasta oraz przygotowuje masło. Warto posmakować tradycji w takim wydaniu. Potrawy w Folk Gospodzie pełne są różnorodnych smaków i kolorów. Reprezentują kuchnie polską w najlepszej odsłonie.

Restauracja łączy pokolenia, co weekend zasiadają w niej całe rodziny biesiadując przy wspólnych stołach i tradycyjnych potrawach. Można tu zjeść wspaniale doprawiony rosół z kury z domowym makaronem, barszczy czerwony z pasztecikiem, pierogi, tradycyjny sznycel z mizerią, czy kaczkę z pieca z pieczonym jabłkiem i buraczkami.

Klimat ponad 100-letniej restauracji został doceniony poprzez przyznanie jej wielu nagród i wyróżnień, zarówno z kraju jak i zza granicy. Warto przekonać się osobiście jak wyjątkowa, a zarazem domowa, atmosfera panuje w tym miejscu. Wszystko to dzięki staraniom niezwykle gościnnych właścicieli.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.folkgospoda.pl
Adres:
ul. Waliców 13, 00-865 Warszawa
Telefon:
48 22 8901605
Godziny otwarcia:
12.00 - 24.00 (kuchnia do 23)

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie