Warszawa

Folk Gospoda

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Folk Gospoda  to restauracja uznawana za jedną z najstarszych w stolicy. Lokal nieustannie tętni życiem i urzeka niezwykle ciepłą atmosferą oraz piękną dekoracją wnętrz w stylu staropolskim.

Folk Gospoda mieści się w samym centrum miasta, dzięki czemu bardzo łatwo do niej trafić. Przyciąga nie tylko mieszkańców Warszawy, ale przede wszystkim ogromną liczbę gości z całego świata. To zdecydowanie miejsce przeznaczone dla prawdziwych koneserów kuchni polskiej, którzy poszukują smaków z dzieciństwa, a także posiłków przygotowanych z naturalnych produktów.

W Folk Gospodzie serwowane są tradycyjne dania, ale w zaskakującym, autorskim wydaniu. To, co wyróżnia opisywaną restaurację na tle konkurencji, to kultywowanie zwyczajów kulinarnych, takich jak własny wyrób masła czy też pieczenie chleba. Jest to miejsce w szczególny sposób przyjazne tradycjom rodzinnym ze względu na weekendowe biesiady, podczas których spotykają się wielopokoleniowe familie.

Na danie główne przeciętnie wydać trzeba 30 - 70 zł. Wyjątek stanowi jedna pozycja w karcie menu, zwana deską najlepszej polskiej dziczyzny, której koszt to 139 zł. W restauracji proponowane są tradycyjne pierogi - zaczynając od ruskich, z kapustą i grzybami, mięsem i skwarkami, a kończąc na nadzieniu ze szpinaku i koziego sera. Szczególnie polecaną przystawką jest smalec z gęsi podawany z wiejskim chlebem, kiszonym ogórkiem oraz krążkami cebuli, który przygotowywany jest według sekretnej receptury.

Na deser Folk Gospoda proponuje Trio sorbetów własnej produkcji o smaku poziomkowym, pomarańczowym oraz limonkowo-cytrynowym z miętą.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.folkgospoda.pl
Adres:
ul. Waliców 13
Telefon:
+ 48 22 890 16 05
Godziny otwarcia:
poniedziałek-niedziela 12:00 -24:00
Ceny:
30-70 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • Miła i pomocna obsługa, smaczne jedzenie w gospodarskim stylu, którym można się dosłownie rozkoszować, same pyszności!
  • Very good traditional polish food, I will be back, I promise :D