Wrocław

Muzyka na żywo we Wrocławiu

Wrocław jest miastem o bardzo bogatej ofercie kulturalnej. Odnajdą się tu miłośnicy teatru i opery, ale także fani różnych gatunków muzyki – od muzyki klasycznej, przez popularną, po jazz i cięższe rockowe brzmienia. Stolica Dolnego Śląska to miejsce słynące z klimatycznych jazzowych klubów (jak legendarny Jazz Klub Rura), ale także ogromnych koncertów gwiazd światowego formatu.

Gdzie na koncert we Wrocławiu?

Duża część wrocławskich koncertów, zwłaszcza tych największych, cenionych na całym świecie gwiazd, odbywa się w Hali Stulecia – legendarnej budowli, zbudowanej w latach 80. według projektu wybitnego architeksta Maksa Berga i wpisanej w 2006 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Hala Stulecia (Wystawowa 1) jest dziś jednym z najbardziej charakterystycznych wrocławskich budynków i pełni wiele funkcji. Dzięki doskonałej akustyce i ogromnej powierzchni stanowi doskonałe miejsce do organizacji koncertów masowych, jak i kameralnych. Do tej pory w Hali Stulecia wystąpili między innymi tacy artyści, jak Paco de Lucia, The Australian Pink Floyd Show, Joe Cocker, Leonard Cohen, Deep Purple, Jean Michael Jarre. Co roku organizowane są tu także festiwale muzyczne, np. One Love Sound Fest.

Kameralne koncerty cenionych muzyków niezależnych odbywają się częściej w klimatycznych klubach, takich jak np. Stary Klasztor (Purkyniego 1). Jest to kompeks rozrywkowo – restauracyjny, zlokalizowany w zabytkowym budynku dawnego klasztoru dominikanek, datowanego na początek XIV wieku. W tej unikalnej przestrzeni niemal każdego dnia odbywają się koncerty najwyższej klasy artystów prezentujących muzykę najróżniejszych stylów i gatunków.

Wiele koncertów odbywa się również w bardziej popularnych, znanych od lat klubach, które co weekend przyciągają nie tylko miłośników muzyki na żywo, ale też imprezowiczów. Przykładem jest Klub Alibi (Grunwaldzka 67), gdzie oprócz częstych koncertów muzyki popularnej, hiphopowej i rockowej, regularnie odbywają się imprezy taneczne, skierowane między innymi do szerokiej rzeszy wrocławskich studentów. Podobną funkcję pełni imponujących rozmiarów, ceniony od długiego czasu Klub Eter ( Kazimierza Wielkiego 19), mający na koncie występy np. takich artystów jak Kult, Katarzyna Nosowska, Myslovitz, Nouvelle Vague czy Brendan Perry.

Jednym z najważniejszych miejsc na koncertowej mapie Wrocławia jest Narodowe Forum Muzyki (Plac Wolności 1), w murach którego odbywają się występy najwybitniejszych artystów wykonujących muzykę klasyczną i jazzową. W ramach NFM działa aż jedenaście zespołów instrumentalnych i wokalnych, instytucja ta jest także organizatorem wielu unikatowych na skalę Europy festiwali muzycznych. Każdy miłośnik jazzu lub muzyki klasycznej powinien być na bieżąco z repertuarem NFM.

Jak widać, Wrocław ma wiele do zaoferowania każdemu, kto kocha muzykę – niezależnie od stylu, gatunku i skali koncertu, każdy znajdzie tu dla siebie atrakcyjne wydarzenia muzyczne. Śledź nasze kalendarium, żeby żadnego nie przegapić!

Artykuły

Francuska uczta?

French Connection

French Connection

Naleśnikarnia French Connection położona na trzecim piętrze…
La Maddalena

La Maddalena

La Maddalena to archipelag wysp na Morzu Śródziemnym, leżący…
Le Bistrot Parisien

Le Bistrot Parisien

Szukasz prawdziwie francuskiej knajpki, gdzie spróbujesz tradycyjnych…
Le Chef

Le Chef

Położona w głębi klimatycznej, gwarnej uliczki, restauracja…
Zobacz więcej

Artykuły

Artykuły

Zobacz więcej

Hotel InVite