Wrocław

Klubowe ulice we Wrocławiu

Wrocław spodoba się każdemu i każdej miłośniczce wydarzeń kulturalnych, koncertów, klimatycznych barów i gorących klubowych imprez do białego rana. Głównie za sprawą kilku tysięcy studentów miasto tętni życiem nawet grubo po północy – zwłaszcza w okolicach Rynku, Grunwaldu i Śródmieścia. Prezentujemy mały przewodnik po najbardziej imprezowych, klubowych ulicach Wrocławia.

Podobnie jak w innych miastach, życie nocne Wrocławia koncentruje się w Rynku i okolicach. To właśnie tu znajdują się najpopularniejsze kluby, puby i bary, które warto odwiedzić przy okazji pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Kluby znajdujące się na wrocławskim Rynku to między innymi: Domówka, Casa de la musica, Puzzle, klubokawiarnia PRL czy Coffee Planet. Każdy z nich ma coś wyjątkowego do zaoferowania – w Domówce odnajdą się na pewno wszyscy zwolennicy kameralnych imprez u przyjaciół, w Casa de la musica miłośniczki i miłośnicy gorącej kubańskiej salsy. PRL to dobre miejsce znane z przyjaznej atmosfery i niedrogiego alkoholu, a Coffee Planet – w dzień niepozorna kawiarnia – wieczorem zamienia się w otwartą przestrzeń do zabawy przyjazną społeczności LGBT.

Równie często odwiedzany jest sąsiadujący z Rynkiem Plac Solny, gdzie zlokalizowane są liczne puby, bary i kilka klubów – między innymi popularny Gradient. Podobnie jest z odchodzącymi od Rynku urokliwymi uliczkami – na przykład Kiełbaśniczą (gdzie znajduje się legendarny klub Antidotum), św. Mikołaja (Grey Music Club), Odrzańską (Coolturka). Wiele klubów mieści się również przy głównej arterii nieopodal Rynku – ulicy Kazimierza Wielkiego. Tu znajdziemy takie imprezownie, jak np. Nietota, Kitsch, Eter, Dziwne Dni.

Za bezwzględne klubowe zagłębie Wrocławia jest uznawana ulica Ruska, ciągnąca się od Placu Solnego aż do Podwala. To tutaj położony jest legendarny Pasaż Niepolda, który co weekend zapełnia się imprezowiczami odwiedzającymi kluby takie jak Bezsenność, Drugie Dno, Mundo, Melanż Klub, Konqurencja, Garage, czy też kultowe Niebo. Jest w czym wybierać, zwłaszcza, że kilka bram obok funkcjonuje tzw. "mały Pasaż Niepolda", czyli podwórko, w którym położone są undergroundowe, niewielkie kluby i puby dla miłośników alternatywy (Niskie Łąki, Czarny Kot, Strefa Zero).

Bez wątpienia bogata oferta rozrywkowa Wrocławia jest jednym z powodów, dla których warto odwiedzić stolicę Dolnego Śląska. W imprezowy wieczór warto zboczyć z najbardziej wydeptanych klubowych ścieżek i sprawdzić te mniej popularne lokale, które są nie tylko mniej zatłoczone, ale też ciekawsze oraz bardziej klimatyczne.

Artykuły

Francuska uczta?

French Connection

French Connection

Naleśnikarnia French Connection położona na trzecim piętrze…
La Maddalena

La Maddalena

La Maddalena to archipelag wysp na Morzu Śródziemnym, leżący…
Le Bistrot Parisien

Le Bistrot Parisien

Szukasz prawdziwie francuskiej knajpki, gdzie spróbujesz tradycyjnych…
Le Chef

Le Chef

Położona w głębi klimatycznej, gwarnej uliczki, restauracja…
Zobacz więcej

Artykuły

Artykuły

Zobacz więcej

Hotel InVite