Warszawa

Ogród Botaniczny UW

Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Gdy czujemy się już przytłoczeni betonowymi blokowiskami, warto zajrzeć do prawie dwustuletniego Ogrodu Botanicznego. To właśnie tutaj dostrzec można wszystko to, co ginie bezpowrotnie w miejskiej dżungli, przykryte grubą warstwą szarości.

Niektóre z drzew rosnących na terenie ogrodu zasadzone zostały jeszcze przez założyciela tego niezwykłego miejsca. Wśród nich znajduje się rozłożysty miłorząb dwuklapowy, którego majestatyczny liść stał się symbolem warszawskiego ogrodu. Ogród Botaniczny należy do Uniwersytetu Warszawskiego i służy nie tylko jako miejsce odpoczynku, ale także jako przestrzeń naukowo-dydaktyczna. Liczne gatunki zagrożone wyginięciem w Polsce, a także za granicą, stały się prawdziwymi skarbami tego obiektu. Wiele z nich zostało uratowanych przed całkowitym wyginięciem dzięki umieszczeniu w przestrzeni ogrodu, a prowadzone tu badania pozwoliły uratować także inne rośliny, pozostawiając je w ich naturalnym środowisku.

Sam ogród gromadzi ponad pięć tysięcy gatunków drzew, kwiatów i krzewów, których nie można spotkać w takiej kompozycji nigdzie indziej. Spacer po ogrodzie to wyjątkowo przyjemne doznanie. Za bramą znika przytłaczająca codzienność, a otwiera się zielony raj, w którym króluje śpiew ptaków i cichy szmer liści. Bzyczące owady, zapylające kwiaty oraz barwne motyle nadają tej przestrzeni jeszcze więcej uroku.

Ogród Botaniczny to doskonałe miejsce na rodzinne spacery, a także na romantyczne wyjścia.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.ogrod.uw.edu.pl
Adres:
Aleje Ujazdowskie 4
Telefon:
+48 22 55 30 511
Godziny otwarcia:
http://www.ogrod.uw.edu.pl/zwiedzanie/zapraszamy.htm
Ceny:
3 - 8 zł


Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie