Warszawa

U Barssa

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Franciszek Barss - znany był jako ceniony adwokat, publicysta i działacz polityczny, zasłużony dla Warszawy i Polski. Restauracja nazwana od jego nazwiska, położona jest w samym centrum Warszawy, w obrębie Rynku Starego Miasta. Taka lokalizacja pozwala spędzić czas w klimatycznym otoczeniu historycznych zabytków. Szczególnie latem, możemy wypoczywać i delektować się pysznym jedzeniem, w specjalnym ogródku z niepowtarzalnym widokiem na Warszawę.

Także we wnętrzu lokalu znajdziemy historyczne ciekawostki. Zanim bowiem wrócił on na mapę Warszawy w 1955 roku, znajdowało się tu Państwowe Przedsiębiorstwo Filatelistyczne RUCH. Pozostała po nim krata polskiego metaloplastyka Henryka Grunwalda oraz malowidło ścienne, o powierzchni blisko 30 metrów kwadratowych, znanej polskiej grupy 55 - zwanej też Staromiejską. Ogromna praca przedstawia pieczęcie polskich miast.

Szef kuchni - Tomasz Giziński proponuje Państwu szeroki wybór dań kuchni polskiej. Na początek możemy skosztować np. krewetek z rusztu z papryką chili i grzankami, klasycznego tatara wołowego z domowymi piklami,  czy śledzia w trzech odsłonach. Większy apetyt zaspokoją z pewnością: pierogi, kawior z plackami ziemniaczanymi, czy bigos w chlebie, oraz zupy: np. pyszny żurek, flaki lub borowikowa. Dla amatorów potraw mięsnych znajdą się tutaj tradycyjnie przygotowywane: gęś, dziczyzna, kaczka, steki oraz polska polędwica dojrzewająca. Z pewnością jest w czym wybierać.

Do dań możemy dobrać wysokiej jakości wino, pochodzące z różnych krajów i będące w stanie zachwycić najbardziej wymagających miłośników tego szlachetnego trunku.

Lokal posiada duże doświadczenie w organizacji imprez okolicznościowych. Oferuje profesjonalne doradztwo, znakomitą obsługę i smaczne menu. Wszystko to sprawia, że będą Państwo mogli pozwolić sobie na swobodną zabawę, w niezobowiązującej, eleganckiej atmosferze.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://ubarssa.pl
Adres:
rynek Starego Miasta 12/14, 00-272 Warszawa
Telefon:
22 635 24 76
Strona www:
Godziny otwarcia:

poniedziałek - niedziela: 10:00–23:00

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie