Warszawa

Sol y Sombra Tapas Bar

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Jesteś Hiszpanem i tęsknisz do rodzinnych stron? A może interesuje Cię tamtejsza kultura lub chcesz ją lepiej poznać? Sol y Sombra jest miejscem, w którym iberyjski, gorący klimat czuć w powietrzu.

Ta hiszpańska restauracja i jednocześnie tapas bar, założona została w czerwcu 2012 roku. Jej umiejscowienie zostało dobrze przemyślane – znajduje się w okolicach Placu Grzybowskiego, który w ostatnim czasie staje się coraz modniejszym miejscem.

W Soly y Sombra jedzenie jest tylko jednym z puzzli tworzących latynoską układankę. Paella, gazpacho, chorizo w różnych postaciach, wspaniałe owoce morza i inne tradycyjne hiszpańskie dania oraz przekąski dają realny obraz lokalu tylko w połączeniu z jego klimatem. Atmosferę tworzą tam ludzie kochający Hiszpanię, promujący jej kulturę. Na Grzybowskiej można posłuchać muzyki na żywo, pobawić się wraz z Latynosami, którzy nagminnie zaglądają do tego miejsca i często wiernie kibicują przy meczach ligi hiszpańskiej i nie tylko. Na niesamowitą całość składają się też hiszpańskie wina czy barcelońskie piwo z beczki, jedyne takie w Warszawie.

Wystrój również odnosi się do tamtejszej architektury – nagromadzenie drewna i bieli daje wrażenie ciepłego, jasnego wnętrza. Nic więc dziwnego, że w Sol y Sombra ludzie potrafią świetnie się bawić, zagłębiając się jednocześnie w hiszpańskiej tradycji, w luźnej i sympatycznej atmosferze.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.solysombra.pl
Adres:
ul. Grzybowska 2
Telefon:
+ 48 22 404 70 11
Godziny otwarcia:
niedziela - poniedziałek: 11:00 - 21:00
wtorek - sobota: 11:00 - 23:00
Ceny:
10 - 40 zł

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • Uwielbiam atmosferę tego miejsca. Jedzenie niezłe, ale to co sprawia, że pojawiam się tu częściej, to klimat, wystrój, muzyka i ludzie - świetnie i w hiszpańskim stylu.