Warszawa

Merliniego

Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość
Ocena całkowita

Specjalność Restauracji Merliniego to wyjątkowe dania z owoców morza oraz amerykańskie steki serwowane na światowym poziomie. Poza daniami tak odległymi kulturowo od naszych rodzimych specjałów, znaleźć tu można także sezonową kuchnię polską, która w niczym nie odstaje od zagranicznych rarytasów. 

Miejsce jest idealne zarówno na szybki lunch, jak i na biznesowe spotkanie, czy kolację ze znajomymi. Wyselekcjonowane z wielką dbałością wina są tu równie ważne jak posiłki. Wachlarz tych trunków w Merliniego jest wyjątkowo bogaty. Większość z nich pochodzi z tradycyjnych winnic europejskich, argentyńskich oraz australijskich. Dostępne są także propozycje mniej popularne, ale ciekawe i nowoczesne: warto skosztować wyśmienitego wina z Nowej Zelandii albo Południowej Afryki. Za tym wszystkim stoi oczywiście wybitny znawca i importer wina, pan Sławomir Kojło.

Na dokładkę dodać należy, że w 2011 roku Merliniego otrzymała tytuł Knajpy Roku 2011 decyzją czytelników „Co Jest Grane” Gazety Wyborczej. Ten zaszczytny tytuł to najlepsze podsumowanie dla propozycji kulinarnych restauracji, jej profesjonalnej, serdecznej obsługi i stylowego wystroju wnętrz.

Rozwiń

Szczegóły miejsca

http://www.merliniego.pl
Adres:
Merliniego 5
Telefon:
+48 696 169 090
+48 22 599 40 05
Godziny otwarcia:
poniedziałek - niedziela 12:00 - 23:00
Ceny:
29 - 120 zł i więcej za dania specjalne

Dodaj swoją opinię

Pola wymagane
Jedzenie
Atmosfera
Obsługa
Lokalizacja
Jakość

Oceny i opinie

  • Lolo, I'm aware of the history of Plac Defilad. Sounds to me like it would be the prefect place to celebrate Polish heroes! Or would you rather just keep all the Soviet memories?guest I know about Piłsudski square as well but as it has already been named after one person and already has his statue erected I thought a fresh start was required. I think Piłsudski should be kept for all the unknown soldiers.Anyway, wherever the new square is who's statues will be there? That was, after all, the main thrust of the article.
  • szczególnie kuchnia polska w tym lokalu pyyyszna, dużo i smacznie
  • Loved steaks here so much! Great meals, very pleasant staff, my favourite place to eat when I was in this city :)
  • Bardzo smacznie i w fajnym wystroju, dobre miejsce do wypoczynku i posmakowania dobrych potraw, polecam, szczególnie w późniejszej porze dnia