Warszawa

Filmowo-muzyczne powitanie Roku Małpy z Festiwalem Pięć Smaków

/

06.02.2016 20:30

-

07.02.2016

Zgodnie z chińskim horoskopem rok 2016 jest Rokiem Małpy, a zwierzę to symbolizować ma bezgraniczną ciekawość świata oraz nieposkromioną kreatywność. W tym kierunku postanowili zwrócić się organizatorzy Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, którzy tradycyjnie już zapraszają do wspólnego powitania azjatyckiego Nowego Roku.

Według kalendarza księżycowego Nowy Rok rozpocznie się poniedziałek 8 lutego, zaś w weekend poprzedzający to wydarzenie Radio Azja przygotowało wyjątkowy filmowo-muzyczny program będący esencją japońskiej sztuki.

W sobotę w Kinie Muranów odbędzie się filmowa część imprezy, w trakcie której zaprezentowane zostaną dwa japońskie filmy entuzjastycznie przyjęte przez publiczność 9. edycji Pięciu Smaków. Spotkanie rozpocznie się o 20:30 pokazem obrazu „Kot do wynajęcia” w reżyserii Naoko Ogigami. Uroczy film wybrany do noworocznego programu głosami internautów opowiada historię Sayoko, która otwiera wypożyczalnię kotów. Bohaterka uważa, że puchata kulka potrafi poprawić humor każdemu, nie dostrzega jednak swojej własnej samotności. Po tym seansie widzowie zaproszeni są na lampkę noworocznego wina, zaś o 23:00 czeka ich kolejny pokaz. Film „0,5 mm” wyreżyserowany został przez Momoko Ando. Jego bohaterka, Sawa, to pełna energii dziewczyna opiekująca się starszymi osobami. Jej niecodzienne podejście do sprawy oraz niekonwencjonalne metody zagwarantują jej wielu przyjciół i mnóstwo wzruszających momentów.

Obie projekcje będą w języku japońskim, z polskimi oraz angielskimi napisami.

Dzień później w Klubie Hybrydy odbędzie się muzyczna część widowiska. Na scenie zaprezentuje się zespół Maltese Rock z powodzeniem łączący bluesa z punk-rockiem, folkiem oraz tradycyjną muzyką z Okinawy (skąd pochodzą).

 

Kino Muranów

6 lutego 2016, godz. 20:30

Klub Hybrydy

7 lutego 2016, godz. 19:00

 

BILETY:

film: 18 zł – bilet na pojedynczy seans w Muranowie – dostępne online oraz w kasie kina

koncert: 30 zł – w przedsprzedaży, wyłącznie online, 35 zł - w dniu koncertu, w Hybrydach

całość: 55 zł – pakiet na filmy i koncert – dostępny tylko online

Kluby muzyczne na topie

Bar Studio

Bar Studio

Dawna Chłodna 25 odrodziła się jak feniks, tyle że tym razem…
Bollywood Lounge

Bollywood Lounge

Bollywood Lounge to jeden z niewielu klubów indyjskich w Warszawie.…
Klub Capitol

Klub Capitol

Miejsce to stanowi interesujące i nietypowe połączenie klubu…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej