Warszawa

David Torn "Sun of Goldfinger"

Studio Koncertowe Polskiego Radia /

27.01.2017 00:00

-

27.01.2017 00:00

27 styczeń w godzinach 19:30 - 21:00 odbędzie się niesamowity koncert Sun of Goldfnger.

W zespole Sun of Goldfinger saksofonista Tim Berne, perkusista Ches Smith i gitarzysta David Torn wykraczają daleko poza znane ramy jazzu. To nieprzewidywalne trio eksploruje granice gatunku, nasycając go zarówno elementami muzyki filmowej czy minimalistycznej, jak i wręcz metalowej. Bazując na improwizacji bez wysiłku przeskakują z delikatnych klimatów w brutalny chaos, co jeszcze potęguje muzyczne doznania.

Wszyscy trzej muzycy działają również niezależnie, mając w dorobku własne płyty wydane dla prestiżowej wytwórni ECM. Bern wytyczał swoją ścieżkę na wielu zróżnicowanych albumach, bogatych w zaawansowane harmonie. Wkład Torna jako gitarzysty, kompozytora i miłośnika nowych technologii w muzyce jest imponujący. Wydobywa z gitary na przemian płaczliwe i przenikliwe dźwięki, płynne frazy i dźwiękową sieczkę, co sprawia, że na nowo definiuje ten instrument. Smith jest perkusistą o ugruntowanej pozycji, łączącym akustyczne instrumentarium z elektroniką by eksplorować niezliczone dźwiękowe pejzaże.

Ci liderzy i muzyczni kompani tworzą w pełni demokratyczną formację, której celem jest zabranie słuchaczy w podróż w kierunku znanych i nieznanych brzmieniowych przestrzeni. To właśnie jest przyszłość jazzu. To właśnie są Sun of Goldfinger.

Kluby muzyczne na topie

Bar Studio

Bar Studio

Dawna Chłodna 25 odrodziła się jak feniks, tyle że tym razem…
Bollywood Lounge

Bollywood Lounge

Bollywood Lounge to jeden z niewielu klubów indyjskich w Warszawie.…
Klub Capitol

Klub Capitol

Miejsce to stanowi interesujące i nietypowe połączenie klubu…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej