Warszawa

8. Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Kino Luna ul. Marszałkowska 28
Kino Muranów ul. Generała Władysława Andersa 5 /

12.11.2014

-

20.11.2014

Festiwal Pięciu Smaków to jedno z niewielu tego typu wydarzeń europejskich i jedyny w Polsce coroczny przegląd kina  z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Od ośmiu lat festiwal prezentuje premierowo najnowsze i najciekawsze filmy z Dalekiego Wschodu oraz retrospektywy wybranych twórców i przeglądy kinematografii narodowych. To niepowtarzalna okazja do obejrzenia filmów, które są niedostępne w regularnej dystrybucji. Podczas poprzednich edycji mieliśmy przyjemność zobaczyć filmy wyprodukowane w Wietnamie, Tajlandii, Singapurze, Tajwanie i Hong Kongu. Festiwal Pięciu smaków to nie tylko projekcje filmowe, ale i spotkania z wybitnymi twóracmi, debaty, warsztaty i maratony filmowe. W 2013 roku festiwal zdobył uznanie kanadyjskiego serwisu filmowego TWITCHFILMS, który umieścił go na liście 10 najlepszych wydarzeń 2013 roku. Tegoroczny program zapowiada się wyjątkowo interesująco i zostanie podzielony na następujące bloki tematyczne:

Nowe Kino Azji

Podczas festiwalu obejrzycie nowe produkcje z krajów Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. Repertuar prezentujący najnowsze filmy został bardzo starannie dobrany, aby zaprezentować różnorodność kina azjatyckiego w 10 filmach. Wszystkie propozycje zostaną również ocenione przez People’s Jury, grupę 11 filmowych pasjonatów, którzy przyjadą na festiwal zapoznać się z wszystkimi tytułami.

Focus: Queer Azja

Queer Azja to najciekawsze filmy reprezentujące nurt LGBTQ z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej z ostatnich dwóch lat. Siedem filmów z sekcji przybliży nam temat seksualnej tożsamości i doświadczeń LGBTQ (Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders) z różnych państw. Jedną z idei festiwalu jest promowanie tolerancji i otwartości więc będzie to krok we właściwym kierunku.

Na Dzikim Wschodzie

Będziecie zaskoczeni jak wiele dobrych westernów powstało w krajach azjatyckich. Jeśli należycie do fanów  tego gatunku i szukacie wszystkiego co najlepsze w klasycznych westernach to znajdziecie to podczas festiwalu. Niepowtarzalna okazja, żeby obejrzeć film “Wygnani” w reżyserii Johnnie To, “Dobry, Zły i Zakręcony” Kim Jee-Woon’a oraz wiele innych.

Kino Grozy

Gdzie indziej powstaje tak wiele dobrych horrorów jak w Azji. Podczas cyklu kino grozy obejrzycie 7 filmów prezentujących nasze największe lęki.Jeśli myślicie, że niczego się nie boicie to powinniście zobaczyć filmy wybrane na tą edycję. Nie przegapcie również “Japan Horror Night” 15 listopada i spędźcie 6 godzin pełnych strachu i dobrej zabawy. “Miss Zombie”, “Zabawmy się w piekle” i “Po twoim trupie” to wybór na tegoroczny maraton.

Inne atrakcje:

Nie zapomnijcie odwiedzić strony festiwalowej, gdzie znajdziecie listę dodatkowych atrakcji i wydarzeń towarzyszących. Podczas każdego dnia festiwalu warto się wybrać do kawiarni Muranowa i zagrać w japońskie gry. Dowiecie się czym jest dojara, hanafuda i kendama. Festiwal pięciu smaków nie kończy się w sali kinowej. 14 listopada o godzinie 19:00 wpadnijcie samochodem do galerii handlowej Marywilska 44 i obejrzyjcie wietnamski film “2030: Woda” w kinie samochodowym. Oryginalne filmy, spotkania, warsztaty i wykłady to dopiero początek. 

 

Bilety: 13-45zł, karnet 170zł. Dostępne w sprzedaży online na www.piecsmakow.pl

Strona internetowa: www.piecsmakow.pl

Kluby muzyczne na topie

Bar Studio

Bar Studio

Dawna Chłodna 25 odrodziła się jak feniks, tyle że tym razem…
Bollywood Lounge

Bollywood Lounge

Bollywood Lounge to jeden z niewielu klubów indyjskich w Warszawie.…
Klub Capitol

Klub Capitol

Miejsce to stanowi interesujące i nietypowe połączenie klubu…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej