Warszawa

Polskie hostele

Hostele są świetną alternatywą dla droższych hoteli. Standard hosteli w Polsce nie odbiega od standardów hosteli w Europie Zachodniej, a ich wielkim plusem są o wiele niższe ceny. W ofercie znajdziemy darmowy internet, proste śniadania, wspólny pokój dla gości, wyposażony w telewizor oraz całodobową recepcję. 

Hostel to miejsce, w którym można zatrzymać się z grupą znajomych czy rodziną, ponieważ pokoje są kilkuosobowe, a czasem znajdują się w nich nawet piętrowe łóżka. Dodatkową dogodnością jest opłata za osobę, a nie za pokój.

W Polsce hostele można znaleźć w prawie każdym zakątku kraju, ale najwięcej jest ich w Krakowie. Wyposażenie, cena i ilość miejsc uzależniona jest od położenia.

W Warszawie, w hostelu „Pokoje Gościnne Jankowski” można wynająć miejsce już od 100 zł za dobę. Hostel ten jest bardzo dobrze oceniany przez swoich gości. Podobnie jest z „Coco”, który opisywany jest jako idealne miejsce dla osób poszukujących ciszy i spokoju.

Duży wspólny salon i w pełni wyposażona kuchnia są stałymi elementami oferowanymi w polskich hostelach, tak samo jak pokoje jedno-, dwu-, trzy- czy czteroosobowe. Czasem zdarzają się także pokoje dla większej ilości osób – idealne do organizacji wycieczek dla dzieci czy kolonii. Tak jest np. w hostelu „Moon” we Wrocławiu.

Trafiają się także hostele, w których opłata pobierana jest za pokój, nie za osobę, takim hostelem jest „Fryderyk” w Krakowie, co gwarantuje nam brak dokwaterowania osób do pokoju.

W Poznaniu hostel „Explorer” oferuje dostosowanie liczby łóżek do ilości osób w danej grupie, a „Tor Stegny” w Warszawie daje możliwość dostawek w pokojach.

Wiele hosteli posiada bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe dla swoich gości. Boiska sportowe, korty, siłownie, a czasem nawet baseny. Niektóre z nich oddają do dyspozycji swoich gości nowoczesne apartamenty, nie odbiegające niczym od standardów pokoi hotelowych. Czasem posiadają nawet lepsze wyposażenie – np. w krakowskim hostelu „Kos”.

Oki Doki

Oki Doki

Plac Jana Henryka Dąbrowskiego 3
Warszawa

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne