Warszawa

Najdziwniejsze hotele w Polsce

Arthotel LaLaLa

Siedem nietypowych pokoi, bynajmniej nieponumerowanych po kolei. Znajdziemy tu pokój nr 44, w którym wszystko zdominowała czerń, a jedynie niepewnie przebija czerwień i biel w postaci naściennych malowideł i dodatków. Nietypowe połączenie materiałów: futra, barokowych wzorów, wieszaków w kształcie rogów i kryształów, a do drzwi zapukamy…kołatką. Z kolei gdy znajdziemy się w pokoju nr 38, zawitamy do krainy magii i chochlików. Kiedy przekroczymy próg pokoju nr 100 zaskoczy nas surrealistyczny raj niespodzianek. Tego nie da się opisać – to trzeba zobaczyć. Jeśli nie na żywo, to chociaż na stronie www.lalala.lu. A  gdybyśmy jednak skusili się na nocleg musimy udać się na ul. Rzemieślniczą 42 w Sopocie, koszt to około 330 zł.  

Wilson Hostel

Pierwszy ekohostel w Polsce, zapewniający nocleg w zgodzie z naturą. Wszystko dzięki energii słonecznej ogrzewającej zarówno pomieszczenia, jak i wodę, segregowaniu odpadów oraz zielonej ścianie roślin, która ma za zadanie oczyszczać powietrze. Jednak nie tylko to przyciąga do hotelu gości – oprócz zwykłych pokoi 2-, 4- i 8-osobowych, mamy możliwość skorzystania z łóżek kapsułowych! Hostel znajduje się w Warszawie na ul. Felińskiego 37. Za noc zapłacimy, w zależności od wybranego pokoju, 45-280 zł. Więcej informacji na stronie: www.wilsonhostel.pl  

Blow Up Hall 50 50 

Hotel przyszłości – bez recepcji, bez numerów pokoi. Nie dostaniemy też zwykłego klucza, jego rolę pełnić będzie iPhone, który doprowadzi nas również do odpowiedniego pomieszczenia. To niezwykły poznański hotel, który łączy sztukę z biznesem. Znajdziemy tu pokoje o nowoczesnych designerskich wnętrzach w najwyższym standardzie (ceny wahają się od 528 do 1210 zł). W hotelu przy ul. T. Kościuszki 42 jest również darmowy parking, bar, galeria sztuki i możliwość skorzystania z masażu. Trzeba również dodać iż jest to hotel pięciogwiazdkowy. Więcej informacji na stronie: www.blowuphall5050.com.   

UFO Hostel

Na ul. Grottgera 11/2 w Warszawie zapukać można do drzwi nietypowego hostelu. Wchodzimy do niego przez sklep o undergroundowym klimacie Not4Toys. To właśnie on podyktował charakter dwóm pokojom hotelowym (4- i 8-osobowego). Jest to wybuchowa mieszanka urban artu i graffiti. Miejsce dla miejskich buntowników i nie tylko. Informacje na stronie www.hostelufo.com, za nocleg zapłacimy około 40 zł.

Oki Doki

Oki Doki

Plac Jana Henryka Dąbrowskiego 3
Warszawa

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne