Warszawa

Muzyczna wiosna - koncerty w Warszawie

Wiosna w stolicy zapowiada się koncertowo!

Szeroka oferta warszawskich klubów i liczne trasy koncertowe rozpoczynające się wiosną 2015 roku trafią do fanów wszystkich stylów muzycznych i miłośników muzyki live. Przed nami kilkanaście ważnych wydarzeń muzycznych już tej wiosny! Do stolicy przyjadą cenieni zagraniczni muzycy, polscy piosenkarze i piosenkarki, a także popularne kapele rockowe. Warto trzymać rękę na pulsie.

Polska muzyka live w Warszawie

Marzec rozpoczną koncerty polskich, utalentowanych muzyków niezależnych. Wśród nich znajdą się: Mela Koteluk, Mister D., Maria Peszek, Kult, Artur Rojek czy Domowe Melodie. Jeśli brać pod uwagę odbywające się w stolicy koncerty, Warszawa wiedzie prym wśród polskich miast tej wiosny.

Mela Koteluk – koncert w Warszawie

Już 7 marca w klubie Palladium zagra utalentowana młoda artystka Mela Koteluk. Koncerty wiosną 2015 mają promować jej najnowszy album "Migracje", reprezentowany przez znany i lubiany singiel "Fastrygi". Oprócz Warszawy piosenkarka odwiedzi aż 14 polskich miast, zaś na początku kwietnia odbędzie się jej koncert w Londynie. Ceny biletów to 42 zł w przedsprzedaży i 49 zł w koncertu.

Mister D. i Król w klubie Basen

Miłośnicy zabawy konwencjami i popkulturowymi kliszami z pewnością docenią koncert Mister D. i Bartosza Króla 6 marca w warszawskim klubie Basen. Muzyczny projekt pisarki Doroty Masłowskiej i mieszanka elektronicznego popu Króla to idealne połączenie dla każdego, kto lubi ironiczny humor.

Maria Peszek na Dzień Kobiet

8 marca na scenę wróci Maria Peszek – koncerty artystki odbędą się w marcu w Sopocie, Warszawie, Wrocławiu i Gomunicach. Warszawski koncert w Dniu Kobiet odbędzie się w klubie Stodoła i, jak każdy występ Marii Peszek, będzie dla widowni dużą niespodzianką. Jak zapowiada piosenkarka, będzie "coś starego, coś pożyczonego i coś innego" – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Kult – koncert akustyczny

Tej wiosny na scenę wróci również klasyk polskiego punk rocka – zespół Kult. W ramach trasy koncertowej Kult Unplugged niemal w każdym dużym mieście Polski odbędą się koncerty. Warszawa będzie miała okazję usłyszeć ten niezwykły, akustyczny koncert 12 marca w klubie Stodoła. Bilety w cenie 100-125 zł będzie można kupić przez Internet i w kasie klubu.

Artur Rojek z nową płytą

Ciekawym punktem w muzycznej agendzie na marzec jest także koncert Artura Rojka, byłego wokalisty zespołu Myslovitz. Wydarzenie odbędzie się 15 marca – Artur Rojek koncert zagra w klubie Palladium. Trasa koncertowa promuje nowy album artysty – "Składam się z ciągłych powtórzeń".

Asaf Avidan – izraelska gwiazda

Wśród artystów, którzy zagrają w Warszawie w tym miesiącu, nie brakuje znanych zagranicznych muzyków. Jako pierwszy z nich zagra w marcu Asaf Avidan & Band – ceniony izraelski wokalista i multiinstrumentalista posiada w Polsce sporą rzeszę fanów i fanek. Polskę odwiedzi w ramach trasy koncertowej Gold Shadow Tour promującej krążek o tym samym tytule. Asaf Avidan zagra koncert 14 marca w Stodole.

Archive – koncerty w Polsce

Inną zagraniczną gwiazdą, która odwiedzi Polskę tej wiosny, jest zespół Archive. Koncert w Warszawie odbędzie się na warszawskim Torwarze, 27 marca, i będzie promował najnowszy album kapeli "Restriction". Dla tych, którzy wiernie czekali na koncerty, 2015 rok przyniósł aż cztery koncerty Archive w Polsce – w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Garou – kultowa piosenka francuska

Są tu miłośnicy francuskiej piosenki i aksamitnego głosu wokalisty Garou? Koncert tego muzyka odbędzie się już pod koniec marca na warszawskiej Hali Torwar. Trasa Garou po Polsce obejmie 6 koncertów w największych polskich miastach – Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Gdyni i Warszawie. W czasie występów będzie można usłyszeć zarówno najsłynniejsze utwory muzyka, jak i kawałki z jego nowej płyty "Au Millieu De Ma Vie".

Koncert Tokio Hotel w Warszawie

Młodszych miłośników i miłośniczki muzyki rockowej z pewnością przyciągnie koncert Tokio Hotel – niemieckiej grupy rockowej, która właśnie wydała nowy album "Kings of Suburbia". Zespół zagra w Warszawie 27 marca 2015, w klubie Stodoła. Cena wejściówki to 375 złotych, dostępne są również pakiety VIP umożliwiające m.in. udział w próbie i spotkanie z zespołem.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne