Warszawa

Koncertowa Warszawa

 

 W ciągu najbliższych tygodni w Warszawie odbędzie się kilka naprawdę niesamowitych koncertów! Przygotowaliśmy dla Was mały rozkład jazdy, dzięki któremu nie przegapicie żadnego z nich.

03.05.2016 Pusha T Pochodzący z Nowego Jorku raper rozpoczął swoją karierę w duecie Clipse, którego dorobek zaliczany jest do najważniejszych pozycji w amerykańskim rapie. Chwalony za wyjątkową dojrzałość i różnorodność utworów muzyk chętnie współpracuje z innymi przedstawicielami sceny hip hopowej. Jego solowa działalność to pasmo sukcesów, zaś krytycy wymieniają go obok Drake'a czy Kendricka Lamara jako jednego z artystów, którzy odmienili współczesny hip hop.

06.05.2016 Lucky Chops Tworzony przez sześciu muzyków z Nowego Jorku zespół grywał początkowo na ulicach oraz w małych klubach wokół miasta. Artyści odważnie eksperymentowali z wieloma stylami muzycznymi, zaś przełomem w ich karierze okazały się występy w nowojorskim metrze. Jeden z nich, nagrany i opublikowany przez przypadkową turystkę, w ciągu tygodnia obejrzało kilka milionów osób. Przyniosło im to natychmiastową sławę oraz możliwość koncertowania na całym świecie.

13.05.2016 Mac Miller Już pierwszy album tego młodego rapera odniósł ogromny sukces, zaś wszystkie kolejne potwierdziły jego niesamowity talent. Na koncie ma liczne kolaboracje ze światowej klasy muzykami, a każdy jego koncert przyciąga tysiące fanów. Charakterystyczny głos Mac Millera i jego wyjątkowo melodyjne utwory zdobyły sympatię milionów osób na całym świecie. Przez krytyków uznawany za jednego z najlepszych raperów młodego pokolenia.

23.05.2016 Lara Fabian Śpiewająca głównie po francusku kanadyjsko-belgijska piosenkarka odwiedzi nasz kraj po raz pierwszy. Słynąca ze swojego niezwykłego sopranu o skali 3 oktaw Fabian uwielbia towarzystwo pianina, a każdy utwór to popis jej niezwykłych umiejętności wokalnych. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi Lara Fabian sprzedała miliony płyt na całym świecie, słynie również z nawiązywania podczas koncertów niezwykłej więzi ze zgromadzoną publicznością.

30.05.2016 Ghost Pochodząca ze Szwecji grupa wykonująca muzykę heavymetalową bardzo szybko stała się jednym z najważniejszych zespołów na tej scenie. Słynący z niezwykłych koncertów, wyjątkowego wizerunku scenicznego oraz ukrywania tożsamości muzyków Ghost promować będzie swój najnowszy album, „Meliora”, uznawany za najlepszy w ich dorobku.

03-04.06.2016 Orange Warsaw Festival 2016 Jeden z najważniejszych muzycznych festiwali w Polsce co roku gromadzi na scenie wielu znakomitych twórców. Tegoroczną edycję uświetnią występy takich gigantów, jak południowoafrykańska sensacja Die Antwoord, znany wszystkim miłośnikom elektornicznej muzyki Skrillex czy kultowa już duńska electro-popowa wokalistka . Oprócz nich w Warszawie wystąpi również obsypany nagrodami brytyjski wokalista Tom Odell, gwiazda sceny niezależnej – zespół Daughter – oraz weterani cięższego grania, Skunk Anansie. Swoje show zaprezentują także dwie legendy polskiego rapu – Kaliber 44 i Ten Typ Mes – oraz królowa klimatycznych dźwięków, Natalia Przybysz. Do głównych atrakcji Orange Warsaw Festival 2016 zalicza się brytyjską supergrupę Editors oraz amerykańską megagwiazdę Lanę Del Rey.

14.06.2016 Bring Me The Horizon Ten wywodzący się z metalcore'wego podziemia zespół przebył długą drogę na szczyty list przebojów. Chociaż brytyjscy muzycy najlepiej czują się w stosunkowo niszowym gatunku muzyki, uwielbiają ich miliony fanów na całym świecie. W Polsce grupa wystąpi po raz piąty i promować będzie swoją ostatnią płytę, „That's The Spirit”.

18.06.2016 Imany Jedna z najważniejszych obecnie francuskich wokalistek zdobyła serca słuchaczy klimatycznym utworem: „You Will Never Know”. Obdarzona głębokim głosem artystyka zaczynała swoją karierę jako modelka, zaś wśród swoich muzycznych autorytetów wymienia Billie Holiday, Ninę Simon oraz Tracy Chapman.

26.06.2016 Andrea Bocelli Jego silny, melancholijny głos znają słuchacze na całym świecie. Co rzadko się zdarza, Bocelli odniósł sukces zarówno w świecie muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Pochodzący z włoskiego Lajatico artysta sprzedał miliony płyt, a o możliwość współpracy z nim zabiegają najznakomitsi współcześni muzycy.

05.08.2016 Rihanna Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku w naszym kraju. Koncert pochodzącej z gorącego Barbadosu supergwiazdy muzyki pop i R&B to część jej światowej trasy promującej najnowszy album artystki, „Anti”. Uwielbiana przez fanów na całym świecie piosenkarka słynie z kolorowych, żywiołowych występów podczas których daje z siebie wszystko. Będzie to już kolejna wizyta Rihanny w naszym kraju, zaś razem z nią na scenie wystąpi znakomity amerykański raper, Big Sean.  

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne