Warszawa

7 Najlepszych restauracji w Warszawie

Znalezienie najlepszej restauracji  w Warszawie jest dużym wyzwaniem dla osób nieznających miasta. Ciężko podjąć decyzję ze względu na ich ogromny wybór. Pragnąc ułatwić te poszukiwania, przedstawiamy zestawienie najlepszych restauracji w stolicy.

Najbardziej ekskluzywne restauracje świata wyróżniane są w przewodniku kulinarnym Michelin. W Polsce istnieje tylko jedna restauracja posiadająca gwiazdkę Michelin – Atelier Amaro. Restauracja serwuje znakomitą polską kuchnię w nowoczesnym wydaniu. W swoich potrawach wykorzystuje tradycyjne składniki, do których dodaje się zapomniane w popularnej gastronomi dodatki, takie jak np. jarzębina. Szef kuchni, będący zarazem założycielem restauracji, stara się pokazać światu zalety tradycyjnego polskiego jadła. Jego restauracja jest przyjazna i urzeka swoich gości przepięknym wystrojem i smakiem serwowanych dań.  

Cztery symbole sztućców Michelin posiada restauracja Pod Gigantami, która przyciąga ciepłym wnętrzem i rodzinną atmosferą. Restauracja mieści się w jednej z najlepiej zachowanych kamienic w Warszawie, a jej wnętrze zatrzymało w sobie stary, mieszczański urok. Lokal zachwyca kulinarnymi atrakcjami serwowanymi przez najlepszych kelnerów. Wyjątkowa atmosfera i tutejsze smaki zachwycą każdego.  

Kolejną z restauracji, które zostały docenione przez Michelin jest restauracja Belvedere, mieszcząca się w najbardziej urokliwej części Warszawy – w Łazienkach Królewskich. Warto tu zajrzeć ze względu na jej niesamowity urok. Wykwintna kuchnia i niepowtarzalna atmosfera gwarantują gościom ucztę dla podniebienia. To idealne miejsce na romantyczną kolację we dwoje, biznesowe spotkanie czy miły obiad ze znajomymi. Wytworne otoczenie fantastycznie współgra z wyjątkowym smakiem serwowanego tu jedzenia.   

Znany z kulinarnych programów telewizyjnych – Karol Okrasa – posiada swoją główną restaurację w jednym z najlepszych warszawskich hoteli – Hotelu InterContinental. Restauracja Platter serwuje dania, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Szef kuchni dba o swoich gości, rozpieszczając ich podniebienia smakami przywodzącymi na myśl powtrawy z dzieciństwa i rozsiewając wokół wspaniałą atmosferę. Nowoczesne połączenia tradycyjnej polskiej kuchni ujmą nawet największych smakoszy. Ekskluzywna obsługa i przytulne wnętrze sprawiają, że chce się tu wracać.  

Siedziba Klubu Polskiej Rady Biznesowej mieści się w budynku, gdzie zlokalizowana jest także wyjątkowa restauracja Amber Room, specjalizująca się w nowoczesnej odsłonie kuchni polskiej. Wspaniałe połączenia staropolskiej tradycji kulinarnej z nowoczesną zachodnią nutą zaskakują swych gości wyszukanym smakiem i wyjątkowością podania. Chlubą restauracji są też własne wypieki. Jak mówią goście restauracji, jest to miejsce wysokiej klasy, które naprawdę warto odwiedzić.  

Mielżyński Wine Spirits Specialities jako swój główny atut podać może szeroki wybór win i innych trunków wysokiej jakości. Sommelierzy restauracji potrafią idealnie dobrać odpowiedni gatunek wina do zamówionej potrawy. Wyjątkowe smaki serwowanych tu dań w połączeniu z aromatycznym winem dają podniebieniom gości niepowtarzalną ucztę smaków, a wystrój wnętrza buduje jedyną w swoim rodzaju atmosferę klasy i elegancji.  

Ostatnia z siedmiu najbardziej ekskluzywnych i godnych polecenia warszawskich restauracji mieści się w przepięknym staropolskim dworku, położonym w jednej z najpiękniejszych dzielnic Warszawy – w Wilanowie. Restauracja Wilanów otoczona jest zielenią i zwraca uwagę swoją dostojnością i elegancją. Jej wnętrza kuszą gości luksusem oraz szlachetnym stylem. Wszystko to tworzy harmonijną całość ze wspaniałą polską kuchnią. Wyjątkowa oprawa muzyczna i profesjonalna obsługa gwarantują swoim gościom najwyższy standard oferowanych usług.  

Warszawa jest dużym miastem wypełnionym po brzegi barami i restauracjami. Szukając tych najelegantszych i najbardziej gustownych, warto zajrzeć do powyższych propozycji. Na tym jednak nie kończy się wspaniała, kulinarna oferta stolicy. Zachęcamy do odkrywania kolejnych lokali, które nierzadko zachwycą Wasze podniebienia wyjątkowymi smakami.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne