Warszawa

5 pomysłów na zimowe dni w Warszawie

Co robić w krótkie zimowe dni? Udowodnimy Wam, że Warszawa ma wiele interesujących propozycji na spędzenie wolnego czasu. Rozbudowana oferta rekreacyjna stolicy pozwala każdemu znaleźć coś idealnego dla siebie.  

Wielbiciele zimowego szaleństwa w pierwszej kolejności odwiedzić powinni Górkę Szczęśliwicką na warszawskiej Ochocie, która dzięki specjalistycznej macie pokrywającej stok, działa także przy dodatnich temperaturach i znikomej ilości śniegu. Brak własnego sprzętu do szusowania nie jest żadnym problemem. Górka posiada własną wypożyczalnię sprzętu sportowego. Wygodny wyciąg krzesełkowy oraz talerzowy, prowadzący na szczyt ponad dwustumetrowego stoku. Trasa posiada najłatwiejszy z poziomów trudności zjazdu, więc jest doskonałym miejscem na rodzinne wypady na narty lub snowboard.   

Szusowanie na nartach z czasem może się znudzić. Dla miłośników białego szaleństwa stolica co roku przygotowuje także kilkanaście płatnych lub darmowych lodowisk. Większość lodowisk posiada wypożyczalnie łyżew w wielu rozmiarach i rodzajach. Lodowa ślizgawka bez wątpienia jest wielką atrakcją dla dzieci, ale także świetnym miejscem na ciekawą randkę, po której miło będzie wypić wspólnie gorącą czekoladę. Jazda na łyżwach od lat ma wielu fanów. Nie jest tak kosztowna jak narty czy snowboard, a daje tyle samo, a czasem i więcej, radości.   

Warszawa posiada olbrzymie zaplecze rozrywkowo-sportowe. Po zimowych sportach może warto wybrać się ze znajomymi na kręgle? Czeka Was przyjemna rywalizacja i mnóstwo satysfakcji z wspólnej zabawy.   

Innym rozwiązaniem jest gra w squaha. W Warszawie bez problemów znajdziemy profesjonalne centrum squasha w przystępnej cenie. W tej grze nie liczą się nasze umiejętności, ale dobra zabawa. Polecamy na rozgrzewkę w zimowe dni.   

Osoby posiadające w sobie żyłkę turysty górskiego chętnie odwiedzą pewnie ściankę wspinaczkową w centrum Hulakula. Pracują tam wykwalifikowani trenerzy, którzy każdego nauczą sztuki wspinaczki od podstaw. Ścianka posiada także trudniejsze miejsca – w sam raz dla osób z doświadczeniem. Profesjonalna obsługa zapewnia swoim gościom bezpieczeństwo.  

W ramach relaksu po aktywnym dniu, świetnym rozwiązaniem będzie basen, który nietrudno w stolicy znaleźć. Wiele pływalni oferuje dodatkowo saunę, w której możemy oddać się chwili błogiego lenistwa. W Warszawie najpopularniejszy jest Aquapark Warszawianka, który udostępnia szereg atrakcji wodnych, takich jak: zjeżdżalnie, jacuzzi czy brodziki dla dzieci.

Spa For You

Spa For You

ul. Senatorska 13/15 (Hotel Bellotto)
Warszawa

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne