Warszawa

5 nowootwartych miejsc w Warszawie

W Warszawie jak zwykle dużo się dzieje. Druga połowa zeszłego roku była czasem inicjatyw, dzięki którym na mapie miasta pojawiło się wiele interesujących miejsc. Jeśli po raz kolejny zastanawiacie się, gdzie spędzić leniwe popołudnie lub szalony wieczór, mamy dla was kilka propozycji.

Na ulicy Poznańskiej, w zagłębiu modnych warszawskich knajp (takich jak Kaskrut, Tel Aviv, Leniviec czy Kraken) powstało nowe, godne uwagi miejsce. Niebanalny wystrój, w którym znaleźć można barokowe lustro powieszone tuż obok krzeseł z baru mlecznego powoduje, że obok klubokawiarni Polonez nie można przejść obojętnie. Całość dopełniają wizualizacje, które dodają jej niepowtarzalnego klimatu. W menu znajdziemy proste przekąski (jak buraki z kozim serem czy ciekawe kanapki) oraz szeroki wybór napojów – obejmujący kawy, herbaty, koktajle, soki, a także regionalne piwa oraz mocniejsze trunki zarówno polskiego, jak i zagranicznego pochodzenia.

"Donoszenie dobrych smaków to nasza specjalność! You must taste it!" – takim hasłem promuje się nowa miejscówka na warszawskim Śródmieściu – Uprzejmie Donoszę. Lokal podzielony jest na dwie części – podziemną oraz ogródkową (zadaszoną i ogrzewaną). Menu UDo opiera się na kuchni meksykańskiej i amerykańskiej, przygotowanej według autorskich receptur i podawanej z domowej roboty sosami. W Uprzejmie Donoszę zjemy miedzy innymi soczyste burgery, pizze meksykańskie, świeże sałaty, zapiekane pszenne quesadille, kukurydziane soft taco, tapas, krewetki i chrupiące ciabatty. Bar serwuje piwa, drinki, a także wysokoprocentowe alkohole.

Dla tych, którzy w wolnym czasie chętnie wybierają się na spektakle, interesującym doświadczeniem będzie wizyta na Hożej 51. W samym centrum Warszawy, w starej fabryce serów, swoją działalność rozpoczęła niebanalna przestrzeń teatralna. Prowadzona jest przez powstały w 2012 roku Teatr Pijana Sypialnia i opiera się na idei połączenia teatru z kulturą kawiarnianą i klubową. Scena Hoża 51 to miejsce prezentacji i występów grup offowych z całego kraju, a spektakle połączone są z towarzyszącymi im dyskusjami i imprezami. Odbywają się tu również warsztaty aktorskie, improwizatorskie, a także bezpłatna nauka tańców warszawskich.

Szafiarki, fashionistki, a także miłośnicy zakupów z pewnością odnajdą się w Brooklyn Exchange New & Recycled Fashion. Jest to pierwszy w Polsce sklep, w którym klienci mogą kupić, sprzedać, a także wymienić odzież na kredyt handlowy lub coś z asortymentu. Opiera się na, popularnej za granicą, idei recyklingu ubrań, budującej poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne i społeczne. W butiku kupić można najwyższej jakości nowe i recyklingowe rzeczy w cenach od 30 do 150 złotych. Załoga Brooklyn Exchange dodatkowo aktywnie wspiera Fundację JesteśmyOK.

Zaś spragnionych kulinarnych doznań zakupowych z pewnością ucieszy fakt, że w niedzielę, 19.01. odbyło się pierwsze Targowisko. Odwiedzający mieli możliwość spróbowania potraw z całego świata, a także lokalnych specjałów. Ideą Targowiska jest promocja zdrowej żywności, sprzedawanej przez lokalnych dostawców. W każdą niedzielę między 10.00 a 18.00 będzie można kupić tu najwyższej jakości warzywa, owoce, przetwory, sery, mięsa i wędliny, często wytwarzane na bazie tradycyjnych receptur i składników. Niepowtarzalny charakter Targowiska tworzy również miejsce, w którym wszystko się odbywa – popularny klub studencki. Dzięki temu odwiedzający targ mogą odpocząć na kanapach, na których wieczorami zasiadają studenci podczas szalonych imprez.

Le Cedre

Le Cedre

Al. Solidarności 61
Al. Solidarności 84
Warszawa

Charlotte

Charlotte

Al. Wyzwolenia 18 (wejście od Placu Zbawiciela)
Warszawa

Jubiler Schubert

Jubiler Schubert

WORLD OF AMBER

ul. Świętojańska 11
ul. Piwna 12/14
ul. Piwna 26
Warszawa

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne