Warszawa

10 Najlepszych restauracji w Polsce

Choć kuchnia polska nie jest popularna na świecie aż tak jak chociażby kuchnia włoska, wielu smakoszy docenia jej oryginalność i specyfikę. Bez odpowiedniej wiedzy ciężko jest jednak wybrać lokale, które oferują najlepsze smaki. Poniższe zestawienie dziesięciu najlepszych restauracji w Polsce może pomóc Wam w wyborze. 

Na samej górze listy swoje miejsce znalazła warszawska restauracja Atelier Amaro, która, posiada Wschodzącą Gwiazdkę Michelin, najbardziej prestiżowego przewodnika kulinarnego na świecie. Atelier Amaro proponuje swoim klientom wspaniałą kuchnię polską w nowoczesnym wydaniu, tworząc nowe, niespotykane smaki.  

Kraków także może pochwalić się jedną z najbardziej docenionych przez Michelin restauracji w Polsce. Posiadająca trzy symbole sztućców, hotelowa restauracja Copernicus stała się również ulubionym miejscem polskich noblistów – Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Lokal mieści się w gotyckich murach hotelu i jest jedną z najbardziej ekskluzywnych restauracji Polski. Tutejsza kuchnia to uczta dla podniebienia.   

Znów wracamy do stolicy, gdzie na trzecim stopniu naszego podium swoje miejsce znalazła restauracja Pod Gigantami. Jej ciepła i rodzinna atmosfera przyciąga gości, którzy czują się tutaj jak w domu. Pod Gigantami to nazwa jednej z najlepiej zachowanych kamienic w centrum Warszawy, w której mieści się restauracja. Część swojego wystroju zawdzięcza ona dawnemu właścicielowi Antoniemu Strzałeckiemu, polskiemu malarzowi..  

Krakowski Kazimierz obfituje w restauracje, ale tylko nieliczne z nich zasługują na miano tych najbardziej wykwintnych. Restauracja Studio Qulinarne to miejsce, w którym z pozoru niemożliwe do połączenia składniki, nadają potrawom wyjątkowy smak i charakter. Menu zmienia się tutaj wraz z porami roku, co gwarantuje świeżość i najwyższą jakość dań.   

Wentzl to krakowska restauracja z końca XVII wieku, której przywrócono dawną świetność. Oferuje najlepszą, tradycyjną kuchnię polską. To wyjątkowe miejsce może poszczycić się wspaniałym wystrojem, który razem z potrawami komponuje się w doskonałą całość.   

Nie ma chyba w Warszawie bardziej urokliwego miejsca niż Łazienki Królewskie. To właśnie tam mieści się kolejna restauracja z naszej listy. Belvedere to restauracja na miarę światowych wymagań. Niezwykłe i oryginalne miejsce buduje wyjątkową atmosferę, wspaniale współgrającą z serwowaną tutaj kuchnią na najwyższym poziomie.  

Piękny wygląd potraw sprawia, że nasze zmysły i wyobraźnia zaczynają pracować. Krakowska restauracja Sąsiedzi z pewnością zafunduje Wam takie doznania. Urokliwe, tajemnicze piwniczki przyciągają miłośników nastrojowych wnętrz, a zimowy ogród zachęca do miłych spotkań podczas lunchu. Wspaniałe dania zachwycą nawet największych smakoszy.  

Karol Okrasa znany (z programów telewizyjnych) jest szefem kuchni w restauracji Platter w Warszawie. Serwowane przez jego zespół dania to gratka, nie tylko dla podniebienia, ale i dla oka. Restauracja Platter stawia przede wszystkim na miłe wspomnienia. Serwowane tu potrawy przywodzą na myśl smaki z dzieciństwa.  

W Hotelu Starym w Krakowie mieści się kolejna restauracja z naszej listy. Trzy Rybki to oferta dla smakoszy kuchni polskiej. Menu uzależnione jest tutaj od pór roku i dostępnych świeżych składników. Nowoczesny sposób podawania staropolskich przysmaków okazuje się być bardzo trafionym pomysłem, który przypadł gościom do gustu.  

Klub Polskiej Rady Biznesu może pochwalić się jedną z najlepszych polskich restauracji. W pałacu Sobańskich mieści się restauracja Amber Room, specjalizująca się w nowoczesnej odsłonie kuchni polskiej, która podąża za najnowszymi trendami. Piękne otoczenie dodatkowo podnosi prestiż tego lokalu.    

Jak widać lista dziesięciu najbardziej uznanych na świecie polskich restauracji krąży wokół Krakowa i Warszawy. Nie oznacza to jednak, że w innych miastach brak wspaniałych restauracji. Warto jednak zacząć od tych, które posiadają światowy standard obsługi i smaku.

Popołudnie przy kawie...

Flaming&Co

Flaming&Co

Ciepłe, szykowne, białe wnętrza. Białe fotele, krzesła,…
Endorfina Foksal

Endorfina Foksal

Restauracja Endorfina mieści się w wyjątkowo pięknym Pałacu…
Café Lorentz

Café Lorentz

Café Lorentz to prawdziwy miejski ogród w centrum Warszawy.…
Zobacz więcej

Artykuły

Senses Restaurant

Senses Restaurant

Przewodnik Michelin to wydawana od ponad stu lat pozycja mająca…
zobacz inne