Kraków

Gwiazdorski Cykl ICE CLASIC - Kraków 2019 zaprasza

ICE KRAKÓW Sala Audytoryjna im. Krzysztofa Pendereckiego /

17.01.2019

-

03.07.2019

Gwiazdorski Cykl ICE Classic  -  Kraków 2019 zaprasza

Już w styczniu 2019 roku  w Centrum Kongresowym ICE Kraków w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego rozpocznie się cykl koncertów, które uświetnią światowej sławy nazwiska i znakomite zespoły.

17 stycznia - wystąpi London Symphony Orchestra pod batutą sir Simona Rattle'a, jednego z najpopularniejszych dyrygentów na świecie. Ma on ogromne zasługi w promowaniu muzyki polskiej. Przyznaje z entuzjazmem, że "kocha Szymanowskiego". Biorąc pod uwagę sympatię sir Rattle'a do naszych twórców, niewykluczone, że tego wieczoru zabrzmi też muzyka polska.

28 marca - w Centrum Kongresowym ICE Kraków zagości Philippe Herreweghe ceniony dyrygent, czołowy interpretator dzieł Jana Sebastiana Bacha. Wystapi ze specjalizującą się w repertuarze klasycznym i romantycznym Orchestre des Champs-Elysees. Na historycznych instrumentach zabrzmi II symfonia Roberta Schumanna. Gwiazdą wieczoru będzie ceniona skrzypaczka  Isabelle Faust, doskonała interpretatorka muzyki XIX iXX wieku.

3 lipca - Philippe Jaroussky- kontratenor z charyzmą. Jest jednym z najbardziej znanych obecnie śpiewaków operowych. Nie pierwszy raz wystąpi w Polsce, jest znany naszej publiczności i zawsze owacyjnie witany. Urzeka słuchaczy sceniczną charyzmą, kunsztem wokalnym i żartami muzycznymi. Co tym razem przygotował, trzeba przekonać się osobiście podczas ICE Classic.

Na koncerty zaprasza:  Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe .

Bilety dostępne od 30.X.2018r  na stronie www. biurofestiwalowe.pl, w sieci Empik, MediaMarkt,  InfoKraków

Kulturalna jesień

Cricoteka

Cricoteka

Cricoteka to specyficzne archiwum dokumentujące dorobek Tadeusza…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej