Kraków

Festiwal MISTERIA PASCHALIA 2019

Kościół św. Katarzyny, ul. Augustiańska 7 oraz Centrum Kongresowe ICE Kraków /

17.04.2019

-

22.04.2019

Festiwal Misteria Paschalia 2019

Misteria Paschalia 2019 to dwa pasma, pierwsza to Vanita czyli przejmujące ujęcie Chrystusowej Męki i oczekiwanie na Zmartwychwstanie i druga to Festa Napolitana  czyli radość.

Vanita to teatr muzyczny, wielcy kompozytorzy, spora doza tajemnicy - tego, co nas czeka w Wielką Środę, Wielki Czwartek i Wielki Piątek.

W Wielką Środę 17 kwietnia z polsko-włoskim repertuarem wystąpi Capella Cracoviensis. Pokaże przedstawiony w formie teatru muzycznego koncert "In monteOliveti". Wypełni go muzyka Mikołaja Zielińskiego, Bartłomieja Pękiela i Asprilia Pacellego, dyrygenta kapeli królewskiej.

Koncert odbędzie się w kościele św. Katarzyny przy ul.Augustiańskiej7, znanym ze wspaniałej akustyki  o godz. 19:00 .

W Wielki Czwartek 18 kwienia w Sali Teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków usłyszymy " Credo" Antonia Vivaldiego, "StabatMater " Antonia Marii Bononciniego i 8-głosowe "Miserere" Leonarda Lea. Trzy wybitne dzieła, trzech kompozytorów, czworo świetnych solistów i dwa zespoły- pod pewną ręką Rinalda Alessandriniego połączą krakowski chór kameralny Cracow Singers i uznani interpretatorzy muzyki włoskiej Sei-Settencenta: Concerto Italiano.

W Wielki Piątek 19 kwietnia "Tristeserant Apostoli"- koncert w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Na bólu i smutku apostołów, pogrążonych po stracie ich Nauczyciela, ale także nadziei na Zmartwychwstanie zbudowany został program wieczoru.  Poświęcony w całości nieznanej współcześnie twórczości Domenica Antonia Noli. Premierowe wykonania dzieł Noli zaprezentują rezydenci tegorocznego Festiwalu Misteria Paschalia, czyli Cappella Neapolitana i Antonio Florio oraz pięcioro świetnych solistów a wśród nich krakowska sopranistka Anna Zawisza.

Festa Napolitana czyli radość, ten koncert odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia o godz. 18:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Przybyli z Neapolu artyści- sopranistka Roberta Invernizzi, tenor Pino De Vittorio i Antonio Florio jako prowadzacy orkiestrę Capella Neapolitana pokażą, że są spadkobiercami komiczno-muzycznej tradycji Neapolu z przełomu XVII/XVIII wieku.

Bilety i karnety można kupować na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego, w punktach informacji miejskiej InfoKraków oraz na portalu eventim.pl.

Kulturalna jesień

Cricoteka

Cricoteka

Cricoteka to specyficzne archiwum dokumentujące dorobek Tadeusza…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej