Kraków

O tym będzie głośno - najlepsze wydarzenia, koncerty w Krakowie!

Ten rok w Krakowie będzie głośny! Koncerty legend muzyki rockowej, Juwenalia i festiwale muzyczne - na pewno nie będziecie się nudzić.

Maj zacznie się mocnym uderzeniem - koncerty zespołów Agnostic Front (6 maja, Kwadrat) i Sonata Arctica (14 maja, Klub Fabryka) z pewnością przykują uwagę miłośników ciężkich brzmień.

Agnostic Front to amerykańska grupa spod znaku starej gwardii hardcore punku i crossover trash. Polscy fani kojarzą ją między innymi z takich utworów, jak “Gotta go” czy “For my family”. Bilety na koncert, który odbędzie się 6 maja w Klubie Kwadrat przy Skarżyńskiego 1, będą kosztować 60 zł (w dniu koncertu - 70 zł).

Sonata Arctica odwiedzi Kraków w ramach europejskiej trasy koncertowej promującej ich nagrany ponownie debiutancki album “Ecliptica”. Fińska grupa powermetalowa zagra wspomniany album w całości podczas koncertu, który odbędzie się 14 maja w Klubie Fabryka (Zabłocie 23). Bilety na imprezę będą kosztować 90 zł (w dniu koncertu 100 zł). Specjalnym gościem na koncercie będzie niemiecka grupa Freedom Call.

W połowie maja Krakowem zatrzęsie największa studencka impreza tego miasta - Czyżynalia, czyli krakowskie Juwenalia. Festiwal odbędzie się w dniach 15-16 maja 2015 na pasie startowym Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wśród gwiazd, które zagrają dla uczestników Czyżynaliów, znajdzie się Pidżama Porno, klasyk polskiej sceny muzycznej, który wznawia działalność po 7 latach! Bilety z pierwszej puli są już dostępne - jednodniowy kosztuje 30 zł, a karnet na dwa dni 50 zł. Zapowiedzi kolejnych artystów można śledzić na fanpage’u festiwalu.

Zwolenników muzyki klasycznej z pewnością przyciągnie wydarzenie, jakim jest koncert holenderskiego skrzypka André Rieu wraz z Orkiestrą Johanna Straussa. Osobowość André Rieu sprawia, że jego koncerty powinny zainteresować nie tylko melomanów. Są to wydarzenia, które przekuwają muzykę klasyczną w rozrywkową, dzięki czemu są nie tylko wspaniałym doświadczeniem artystycznym, ale też bardzo dobrą zabawą. Widowisko odbędzie się 28 maja w Kraków Arenie - czyli hali o doskonałej akustyce. Ceny biletów plasują się między 190 - 490 zł.

3 czerwca w krakowskim Studio (Budryka 4) zagra legenda trash metalu - Testament. Grupa niedługo będzie obchodzić swoje trzydziestolecie, a wciąż prężnie działa i nie słychać, żeby czas działał na ich niekorzyść. Polscy fani zespołu nie mogą się doczekać wykonania na żywo takich szlagierów, jak “Legacy”, “The New Order” - a jak wiemy, koncerty Testamentu w Polsce zawsze były i są niezapomniane. Bilety w przedsprzedaży będą kosztowały 80 zł, w dniu koncertu 90 zł.

Wisienką na torcie rockowego Krakowa w 2015 roku będzie koncert Marka Knopflera, gitarzysty i wokalisty kultowej grupy Dire Straits, wielokrotnego laureata Grammy. Legenda zagra 13 lipca w Kraków Arenie. Będzie to jego piąty koncert w Polsce - tym razem artysta odwiedzi nas w ramach trasy promującej jego nowy album “Tracker”. Ceny biletów to 170 - 210 zł.

Sierpień i wrzesień to w Krakowie czas festiwali. W sierpniu wróci do miasta Live Music Festival - jak oświadczył organizator imprezy, nowy partner podjął się organizacji festiwalu ponownie w Krakowie. We wrześniu z kolei odbędzie się festiwal Sacrum Profanum, mający za cel promocję muzyki najnowszej. Wciąż nie ma jeszcze informacji o szczegółach i zapowiadanych artystach.

Lunch?

Grande Grill

Grande Grill

Grande Grill to popularny dom stekowy w Krakowie, którego początki…
Zobacz więcej

Artykuły

Zobacz więcej